1 vol. en latin Quinte Curce, la geste d’Alexandre... Lot 168
Résultat :
Estimation :
1 vol. en latin Quinte Curce, la geste d’Alexandre le Grand, 1685. 21 x 12,5 cm.
Q. CURTIUS RUFUS, De rebus Alexandri magni, cum commentario pertpetuo et indice absolutissimo, Samuelis Pitisci, quibus accedunt Mottevayeri de Curtio Dissertatio, FREINDHEMII Supplementa : figurae ex Veterum monumentis ad historiam Alexandri illustrandam depromptae et illarum exegesis : Alexandri genealogia et Sinopsis chronologica, Ultrajecti, Apud Franciscum Halma, Academ. Typogr. Ordinarium 1685 , Reliure vélin salie titré à la plume au dos, gravure en frontispice, page de titre + Dedicatio 8pp+ Praefatio ad lectorem 8pp+ In historiam Q Curtii rufi 8pp+ Mottevayeri dissertatio9pp+ exegesis figurarum 10pp+1 carte alexandri magni macedonis expeditio + J. FREINSHEMII supplementorum in Q. Curtium( 2 pl. de figures) , 94pp +2pp auctorum +Q. CURTII RUFI de Rebus Alexandri magni, regis macedonum liber III - liber X 847pp (10 planches de gravures) +Alexandri magni genealogia3pp+ Q. Curtii synopsis chronologica 9pp+ 4pp auctorum+ index 237pp env. + addenda et errata 2pp. ; reliure vélin ou parchemin. Sale. Qqs taches ou rousseurs à l’intérieur.