Lot n° 27

Résultat :
Estimation :

- Diodore de Sicile. Bibliothecæ, seu rerum antiquarum tum fabulosarum tum verarum historiæ, priores libri sex. Paris, Simon Collines, 1531. - Dario Tiberto. Epitome Vitarum Plutarchi, hoc est, virorum tam apud Graecos quam Latinos illustrium res gestæ in compendium redactæ, per clarissimum virum Darium Tibertum equitem Cesænatem. Paris, Jacques Bogard, 1547. Deux ouvrages en un volume in-8°, plein veau sur ais, vaste décor estampé à froid sur les plats, dos à nerfs orné à froid; fermoirs. (reliure de l'époque). Belle impression en lettres italiques. Notes marginales, soulignements. Manques aux coins; fermoirs mobiles remontés. Manque l'entre-nerfs supérieur. (1 volume)