Trois livres du XVIIème siècle reliés en un fort volume, In-16, aux plats en bois recouvert d'un vélin :
- JONSTON (Johann)
Enchiridion ethicum ex sententiosissimis dictis concinnatum et in libros tres distinctum.
sumptibus Casparis Muelleri ; Bregae Silesiorum, typis vero Tschornianis excusum, 1658. (Latin).
- MATTHIAE (Christian)
Sophistica sive Doctrina modum fallacias artificiose solvendi docens : exemplis theologicis illustrata.
Hamburgi Sumptibus Joan. Naumanni, 1659. (Latin).
- SPERLING (Johannes)
Synopsis anthropologiae physicae.
Wittebergae Berger, 1656. (Latin) 2. ed., priori emaculatior.
Tâches, déchirures, mouillure, rousseur, usures à la reliure et aux feuillets.