• P. Bellonii Cenomani De arboribvs coniferis, resiniferis, aliis quoque nonnullis sempiterna fronde virentibus [...]. •• P. Bellonii Cenomani De admirabili opervm antiqvorvm et rerum suspiciendarum praestantia liber primus. Parisiis, Apud Gulielmum Cavellat, 1553. 2 ouvrages en un volume in-8° carré, vélin ivoire, dos à nerfs (reliure de l'époque).
ÉDITIONS ORIGINALES.
• Huit bois dans le texte; bandeaux et lettrines.
De la bibliothèque Maurice de Vilmorin, avec billet manuscrit.
Mouillure en marge des derniers ff.
Graesse, I, 331; Ptitzel, 518.