/. EULER ( Leonhard), 1707-1783 : Theoria motus... Lot 35
Résultat :
Estimation :
/. EULER ( Leonhard), 1707-1783 : Theoria motus corporum solidorum seu rigidorum, ex primis nostrae cognitionis principiis stabilita et ad omnes motus, qui in huiusmodi corpora cadere possunt, accomodata. Editio nova... Greifswald, Röse, 1790 ; in-4°, demi-veau blons orné du début du milieu du XIXème siècle. Bel exemplaire, complet des 18 planches gravées hors-texte dépliantes.