. SNELL (Willebrord) : Cyclometricus, de circuli... Lot 10
Résultat :
Estimation :
. SNELL (Willebrord) : Cyclometricus, de circuli dimensione secundum logistarum abacos, & ad mechanicem accuratissima; atque omnium parabilissima. Leyde, Elzevier, 1621 ; in-4°, demi-basane verte ornée. Reliure du XIXème siècle. PREMIERE EDITION RARE de ce Traité, œuvre majeure du grand scientifique.