- Omnia divini platonis opera tralatione marsilii ficini, emendatione et ad Graecum codicem collatione Simonis grynaei, nunc recens summa diligentia repurgata, quibus subiunctus est index uberrimus. Basel, Hieronymus
I Froben & Nikolaus I Episcopius, 1539. In- folio; veau de l'epoque. Jeux d'encadrement de roulettes a froid sur les plats. Fleuron central et aux angles. Dos a nerfs.
6 ffnch., 959 pp. et 14 ffnch table; Marque de l'imprimeur au
V° du dernier f. [x6; a-z§; A-Z6; Aa-Zz6; AA-MM6; NN8].
Lettrines gravees.
Quelques annotations marginales.
Mouillure claire ancienne; Page de titre restauree. Dos restaure.
Mors faibles. Manques aux coiffes.
*Joint: HALICARNASSE (Denys d').-. Dionysii Halicarnassei
Antiquitatum Originum Romanarum libri decem, Sigismundo Gelenio interprete [...].Lugduni, apud Antonium
Vincentium, 1563, fort in-16; demi-basane ancienne tres usagee, dos a nerfs orne.
854 pp. et 33 ffnch.., [a-z 8; A-Z8; aa-ll8; mm4].
Impression en caractère italique. Soit 2 vol