- De re medica libri VIII.
Liber de medicina. De ponderibus et mensuris liber. Omnia ex diversorum codicum diligentissima collatione castigata. Lyon, apud Jean I de Tournes & Guillaume Gazeau, 1554. In-16; velin encre de l'epoque 581 pp. et 12 ffnch d'index. [a-z8 A-P8 dont 1 blanc].
Derniers ff. grignotees avec petits manques de texte.
[Gultlingen IX p. 178: 274].
*Joint: GALIEN.- Epitome omnium rerum et sententiarum.
quae annotatu dignae in commentariis Galeni in Hippocratem extant.Lyon, apud Guillaume Rouille, 1554 477 pp; 2 ff. [a-z8 A-G8]. Manque le titre.
[Adams G 48- Baudrier IX 213].
*Joint: HIPPOCRATE. Aphorismorum sectiones septem....Turin, Io. Franciscum Cavallerium, 1617. In-16; basane XVIIe, dos a nerfs orne.
24 ff.nchf., 96 pp. et 48 pp., relie a la suite: 37 ff.nchf manuscrits d'aphorismes numerotes de 1 a 425, premiere moitie du XVIIeme.
Manque le f.k8, accident a une coiffe, l'autre absente, mors fendus