- Francisci Connani parisiensis consiliarii regii, ac supplicum libellorum in regia magistri, commentariorum iuris civilis tomus prior, V. libros complectens. Bartholomai Faii regii Lutetiae consiliarii prafatio, ad F. Olivarium Francia cancellarium, totius iuris oeconomiam, institutique huius a Connano operis rationem continens. Accesserunt duo amplissimi indices: in quorum priore continentur horum X. librorum capita, iisq.
respondentes iuris tituli & leges ab eodem Connano explicata & conciliata. In posteriore vero verborum diffinitiones & etymologia describuntur & iuris quastiones brevibus pronunciatis digeruntur. Ex officina typographica Michaelis Vascosani, via
Iacobaa ad insigne fontis, 1553. 2 vol. in folio; basane posterieure.
Dos a nerfs orne.
T.1- 9 ff. nch. et 380 ffch. et 58 ffnch. [a-z8; A-Z8; Aa- Rr8;
A-C6; D8; A-D6; E8 le dernier blanc].
Mouillure claire en marge basse.
Tome 2- 6 ffnch. et foliotation 381 a 782. [A6; Ss-Zz6; AADD6; EE4; FF-ZZ6; aaa-zzz6; AAA-DDD6; EEE4; FFFPPP6; QQQ4].
Exemplaire regle.
Petit manque marginal au f AA. Manques aux coiffes. Coins us.
Bel etat interieur. Exemplaire composite.
Ex-libris manuscrit sur le titre