RELIURE. Selecta latini sermonis exemplaria é scriptoribus probatissimis, ad christianæ juventuis usum collecta. Lutetiæ Parisiorum, Apud Hipp. Lud. Guerin…, 1758. In-12, maroquin citron, triple filet doré encadrant les plats, armoiries au centre, dos ànerfs orné, tranches dorées (reliure de l’époque). Exemplaire en maroquin aux armes de MADAME SOPHIE (1734-1782), fille de Louis XV. «Pars secunda» seule. Expert : Cabinet REVEL, Emmanuel de BROGLIE.