De mysteriis Aegyptiorum, nunc primum ad verbum de Graeco expressus... Nicol ao Scutellio ordinis eremitarum sancti Augustini doctore theologo interprete. Adiecti de vita et secta Pythagorae Flosculi, ab eodem Scutellio ex ipso Iamblicho collecti. - Romae, A. Bladum, 1556. - Deux parties en un volume in-4 plein vélin XVIIIe siècle, dos lisse, titre à l'encre, tranches jaspées rouges, [10] ff., 148 pp., [3] ff., 68 pp., [2] ff. - La seconde partie est précédée d'une page de titre particulière. - (Quelques pages tachées).