Lot n° 43

ERASME DESIRÉ

Résultat :
Estimation :

Epitome adagiorum ex novissima D.E.R. recognitione per Eberhardum Tappium ad numerum Chiliadum aucta: &, quod diligens Lector facilè uideit, multis in locisiam, quàm antè, diligentius emendata. Cum Indice rerum ac uerborum locupletissimo, cumq; praecipuorum authorum, è quibus hoc opusculum concinnatum est, nomenclatura. Cologne, Gautier Fabricius, 1558. In-8; vélin surjeté à recouvrement de réemploi. 8 ff., 656 pp., 37 ff. [*8; A-Z8; Aa-Xx8; Zz5] Bibliotheca Belgica E 172.Gardes renouvellées. Petites galeries de vers en marges. Légères mouillures. (213)