Lot n° 18

RAULIN (Jean)

Estimation :

Opus sermonum quaragesimalium super epistolas et evangelia quadragesimalia... magistri Johannis Raulin,... quod propter sui multiplicitatem in duo partitum est volumina, quorum primum usque ad dominicam. P. Jean Petit 1518. In-8; veau estampé de l'époque Première partie: 4 ff. n.ch. et 283 ff. chiffrés. [a-z8; A-N8]. Manque c8 Deuxième partie. Ff 289 à 570 et 24 ff. n. ch. de table. [aa-zz8; rr8; AA-KK8; LL10; MM-NN8; 006]. Impression gothique. Manque le dos, absence des fermoirs