PLUTARQUE. Politica. De virtute morum. Praecepta connubialia. Musica. De odio et invidia. De claris mulierum. Parallela. De liberis educandis. Apophtegmata. Apophtegmata laconica. An brutis ratio insit. Problemata. Oratio consolatoria. De exilio. Amatoriae narrationes. Lyon, Sébastien Gryphe, 1541. In-8 reliure basane postérieure ornée à froid, dos à faux nerfs