Sexti Aurelii Victoris Historiae Romanae breviarium (...). Trajecti ad Rhenum, apud Franciscum Halmam et Guilielmum vande Water, 1696. Suivi de: De Vita et moribus imperatorum Romanorum excerpta ex libris sexti Aurelii Victoris Caesare Augusto usque ad Theodosium imperatorem (...). 1696. Deux parties en un fort volume in-8°, plein vélin rigide, titre et auteur manuscrit au dos (reliure de l'époque). Bon exemplaire. Orné d'un titre frontispice, d'une planche gravée et des portraits gravés des empereurs romains dans le texte