Scriptores rei rusticae veteres latini, Cato, Varro, Columella, Palladius, quibus nunc accedit Vegetius de Mvlo-Medicina et Gargilii Martialis Fragmentum... Et lexicon Rei Rusticae. Editio Secunda. Lipsiae, Caspari Fritch, 1773-1774, 2 volumes in-4°, veau blond, encadrement de trois filets dores dont un gras, dos lisses ornes, pieces de titre et de tomaison de maroquin havane, tranches dorees Frontispice et 6 planches depliantes Rousseurs. Mors superieur du tome 2, fendu en queue