Fribourg, 1778 - 1783 / Padoue, 1623
Statuta populi et communis Florentiae publica auctoritate collecta castigata et praeposita anno salutis 1415
T. 1 ([1778]) Complectens Lib. I. De electione, & officio Forensium Officialium. Lib. II. De Causis Civilibus. Lib. III. De Causis criminalibus, & de pœnis, nec non Ordinamenta Iustitiæ, & Tractatus de Cessantibus, & Fugitivis
T. 2 (1778) Complectens Lib. IV. Tractatus Artis Iudicum, & Notariorum, Mercatorum & Artificum, & quædam extraordinaria cum extimis. Lib. V. Tractat. I. de tribus maioribus Officiis Civitatis Florentiæ & aliis eorum membris, cum scrutiniis, & devetis
T. 3 (1783) Complectens Reliquos Tres Tractatus Libri Quinti Videlicet Tract. II. Offitia omnia Civium, quæ intra Urbem exercentur. Tract. III. Festiva S. Iohannis, oblationes, & res ad Personas Ecclesiasticas spectantes. Tract. IV. Offitia Civium Rectorum Comitatus, & Districtus & Iurisdictionem eorum
Livre format 4°, 29,5x23 cm. Reliure papier, T1 - 546 pages numérotées, T2 - 834 pages numérotées, T3 - 808 pages numérotées, en latin. Publié : Friburgi, Apud Michaelem Kluch. Imprimé probablement à Florence dans la "Stamperia Bonducciana".
Accompagné de : Angelo Portenari : Della felicità di Padoua di Angelo Portenari padouano agost.o libri noue, nelli quali, mentre con nuouo ordine historico si proua ritrouarsi nella città di Padoua le conditioni alla felicità ciuile pertinenti, si raccontano gli antichi, e moderni suoi pregi, & honori et in particolare si commemorano li cittadinj suoi illustri per santità, prelature, lettere, arme, e magistrati. Livre format 4°, 29,5x21,5 cm. Reliure en papier rigide. Page de titre avec gravure en pleine page, 521 pages numérotées + 15 pages avec la liste des noms des citoyens et des membres de la noblesse et du clergé, en italien. Publié par : Pietro Paolo Tozzi, Padoue 1623.
Statuta populi et communis Florentiae - bloc de texte non coupé, très bon état.
Della felicità di Padoua - dos et page de titre endommagés.