Lot n° 25

Estimation :

Breviarum romanum, ex decreto sacrofancti Concilii Tridentini reflictutum, S. PII V. Pontificis Maximi jussu editum, Clementis VII Urbani VIII. Auctoritate recognitum ; in quo officia novissima sanctorum accurate funt difpofita. Pars Hiemalis. Venetiis, apud Nicolaum PEZZANA. In-8, texte en rouge et noir sur deux colonnes, reliure en maroquin riche décor aux petits fers dorés de fleurs et rinceaux, dos orné à nerfs, tranche doré. Etat d'usage, traces d'humidité, reliure restaurée.