Lot n° 8

Aristoteles.

Résultat :
Estimation :

De arte rhetorica libri tres, cum M. Antonii Maioragii commentariis. Additis nuper. Graeco textu ad ipsius Maioragii versionem, & Petri Victorii sententiam emendato ;... ubi multorum contextum commentaria deerant, per Fabium Paulinum Vtinensem,... Venise, pour Franciscum de Franciscis Senensem 1591. fol. cl. 12 nn., 270 (recte : 274) num., 16 nn. ff. nouvelle reliure avec frises. Adams, A 1947 - Un peu de marge d'eau, au début dans la partie inf. Quelques feuillets avec manque de marge. Plusieurs marginaux d'une ancienne main. - Édition rare.