STATUE IGBO, NIGERIA, FIN DU XIXe SIÈCLE, DÉBUT... Lot 46
Résultat :
Estimation :
STATUE IGBO, NIGERIA, FIN DU XIXe SIÈCLE, DÉBUT XXe SIÈCLE
en bois
(Visage resculpté)
A Nigeria Igbo statue, end of 19th century - early 20th century
H. 134 CM • H. 52 3/4 IN.