NICE. GIOFREDO (Pietro). Nicæ a Civitas sacris... Lot 51
Résultat :
Estimation :
[NICE]. GIOFREDO (Pietro). Nicæ a Civitas sacris monumentis illustrata, ubi, præter Antiquitatum notitiam, Niciensis urbis, diocesis, comitatus, Sanctorum, Pietate Illustrium […]. Lugduni Batavorum, Sumptibus Petri Vander Aa, s. d. [1723]. In-folio, basane marbrée, dos lisse (reliure de l’époque).
Trois planches gravées : « Proiet de la Ville et Forteresse de Nice », « Nicæ a civitas » « Veue du Port et des Environs de Ville Franche ».
Extrait du Thesaurus antiquitatum et historiarum Italiae publié en 1704.
Dos refait ; pages rousses.