Lot n° 22

Résultat :
Estimation :

(Imagerie populaire) België : 75 bladen uitgegeven bij Brepols. Turnhout, 19de en 20e eeuw. Grote formaten van 40 x 30 cm tot 50 x 35 cm. 5 bladen op een kartonnen steunblad gekleefd, waarvan 2 onder passe partout (sommige randen gerafeld). Est. : 8 houtsneden gehoogd in kleur, met diverse onderwerpen : «Het huys houden», Russisch Turkse oorlog, het karakter van de verschillende volkeren, een liedje over verschillende beroepen... Op elk blad zijn meerdere gravures aangebracht, die soms een verhaal vormen.- 67 kleurenlitho's, voorloper van het stripverhaal : «De prinses Gisella en Sindbad de zeevaarder», «De blauwe tulp», «De Wolf en het Lam», «Marius Castoulade bij Menelick», «De sonate in Fa»... Nadat Ph. J. Brepols vanaf 1795 als leerjongen bij P. Corbeel had gewerkt, nam hij vanaf 1800 de zaak geleidelijk over. Aanvankelijk drukte hij vooral religieuze werken en schoolboekjes. In 1817 kocht hij de drukkerij van Le Tellier in Lier op, bij wie hij al een tijdje kinderprenten bestelde. Brepols was één van de eersten om met lithografie te werken en gaf ook het eerste weekblad van de Kempen uit. Na zijn dood in 1845 werd de zaak verder gezet om in de 20e eeuw uit te groeien tot één van de belangrijkste drukkerijen ter wereld. Bijgevoegd, gelijkaardige bladen, van andere uitgeverijen (samen 111 stuks) : Wallonië : 9 bladen uitgegeven bij Gordinne, Dessain... waarvan 6 in het Nederlands.- Andere Belgische uitgeverijen : 19 bladen.- Diversen : 8. ¶ 75 pl. imprimées chez Brepols : 8 bois rehaussés en couleurs et 67 chromolithographies, une partie importante bilingue. 36 autres feuilles similaires (ens. 111 ff.) sont jointes.