Lot n° 18

Résultat :
Estimation :

(Ephemera, Étrennes) Nieuwjaarswensen : 14 bladen. Voornamelijk 19de eeuw. Verschillende formaten van 22 x 14 cm tot 51 x 40 cm, 4 geïllustreerd, 3 in het Frans (enkele randen licht gerafeld). Aan de bovenzijde op een kartonnen steunblad gekleefd, onder papieren passe partout. Est. : Nieuwjaarswensen van onder meer de arbeiders der venditiën te Gent, de broederschappen van de H. Sebastiaan en H. Catharina te Wondelgem, een ambtenaar van de rekenkamer te Rijsel met vraag om loonopslag... enkele met in kleur gehoogde houtsneden (kruier met Sint Nicolaas, musicerende soldaten). Bijgevoegd (samen 16 stuks) : Almanach. Gent, Petrus de Goesin, 1755. Blad bedrukt in rode en zwarte inkt, 35 x 40 cm, Nederlands (2 kleine scheurtjes, enkele vlekken).- Almanach. Gent, A.L. Stephan, [1882]. Kleurenlithografie, 54,5 x 73 cm, Nederlands (enkele marginale scheurtjes). ¶ Étrennes de confréries, d'ouvriers... certains avec bois rehaussés de couleurs. 2 almanachs en néerlandais sont joints.