Lot n° 8

Résultat :
Estimation :

(Art populaire) [Het Aards Paradijs Le Paradis terrestre]. «Gemaelt te Saffelaere [Zaffelare] 1822». Origineel aquarel op gevergeerd papier, blad van 58 x 43 cm half in waterverf en half gekaligrafiëerd, getekend «Charel Van Driessche» (kleine gaatjes, op de keerzijde vrij grof gedicht met lichte gevolgen voor de leesbaarheid, roestvlekjes). Aan de bovenkant op een kartonnen steunblad gekleefd, onder papieren passe partout. Est. : Groot en opmerkelijk werk in naïeve stijl. Het bovenste gedeelte bestaat uit een groot aquarel (in een landschap dat wemelt van allerlei dieren reikt Eva Adam de verboden vrucht aan, terwijl de slang toekijkt vanuit de boom van goed en kwaad), het onderste uit een handgeschreven tekst in het Nederlands over het verlies van het Paradijs, geflankeerd door grote bloemvormige versieringen. ¶ Belle et grande pièce de facture naïve composée mi partie d'une grande aquarelle (dans un décor foisonnant d'animaux et sous le regard du serpent caché dans l'arbre de la Connaissance, Ève offre la pomme interdite à Adam) et mi partie d'un texte ms. en néerlandais sur la perte du Paradis, le tout bordé de grandes compositions florales. Papier vergé, attaché par le bord supérieur à une feuille de support en carton, sous passe partout de papier.