Tooneel der Vereenighde Nederlanden & onderhorige landschappen
2 vol. in-folio (38,5 x 25 cm), [12], 470; 408 pp met gegr. titelprent, auteursportret en 26 dubbele kaarten b.t. (de kaarten prachtig HANDGEKLEURD in de tijd), 37 portretten van graven ten voeten uit, met prachtige randversieringen. Enkele roestvlekjes in de tekst. Marginale wormgaatjes op het einde van vol. 1. Vol kalfslederen banden, ruggen verguld, restauraties aan de ruggen, vooral van vol. 2, krasjes op de platten
Very useful reference work containing a wealth of detailed historical, topographical and biographical information, to be regarded as a forerunner of the famous reference works as Van de Aa and Molhuysen/Blok. Ref. Tiele, 447 ; Haitsma Mulier/ Van der Lem 202b
Leeuwaarden
H. Halma
1725