DESCARTES RENE
4 ouvrages réunis en un volume... Lot 11
Résultat :
Estimation :
DESCARTES RENE
4 ouvrages réunis en un volume :
1.) Principia philosophiae. Ultima editio cum optima collata, diligenter recognita, & mendis expurgata. Amsterdam Typographia Blaviana 1692. [38] 222 pp.
2.) Specimina philosophiae: seu dissertatio de methodo recte regendae rationis, & veritatis in scientiis investigandae: Dioptrice, et meteora.
Ex gallico translata, & ab auctore perlecta, variisque in locis emendata.
Ultima editio cum optima collata, diligenter recognita, & mendis expurgata.
Amsterdam Ex Typographia BLAVIANA 1692.
[16] 248 pp.
3/ Passiones animae: Gallicè ab ipso conscriptae, nunc autem in exterorum gratiam, latina civitate donatae. Ab H.D.M. I. V. L. Amsterdam, Ex Typographia BLAVIANA 1692 [24 ] Bl., 92 (4)pp
4/ Cartesius Vindicatus Sive Divina Revelationis auctoritas à Rationes independens
Tajecti ad Rhenum Ex officina FRANCISCI HALMA 1687 20 pp –
4 OUVRAGES en 1 volume in 8°. 21 x 16 cm
4 pages de titre séparées. Collationé de ses figures en taille-douce, in et ex de ses Gravures sur bois, Lettrines, ornements et nombreuses gravures en bois in texte.
RELIURE D’époque en vélin souple à Rabat.