Lot n° 11

Résultat :
Estimation :

DESCARTES RENE 4 ouvrages réunis en un volume : 1.) Principia philosophiae. Ultima editio cum optima collata, diligenter recognita, & mendis expurgata. Amsterdam Typographia Blaviana 1692. [38] 222 pp. 2.) Specimina philosophiae: seu dissertatio de methodo recte regendae rationis, & veritatis in scientiis investigandae: Dioptrice, et meteora. Ex gallico translata, & ab auctore perlecta, variisque in locis emendata. Ultima editio cum optima collata, diligenter recognita, & mendis expurgata. Amsterdam Ex Typographia BLAVIANA 1692. [16] 248 pp. 3/ Passiones animae: Gallicè ab ipso conscriptae, nunc autem in exterorum gratiam, latina civitate donatae. Ab H.D.M. I. V. L. Amsterdam, Ex Typographia BLAVIANA 1692 [24 ] Bl., 92 (4)pp 4/ Cartesius Vindicatus Sive Divina Revelationis auctoritas à Rationes independens Tajecti ad Rhenum Ex officina FRANCISCI HALMA 1687 20 pp – 4 OUVRAGES en 1 volume in 8°. 21 x 16 cm ‎ 4 pages de titre séparées. Collationé de ses figures en taille-douce, in et ex de ses Gravures sur bois, Lettrines, ornements et nombreuses gravures en bois in texte. RELIURE D’époque en vélin souple à Rabat.