Lot n° 1041
Résultat : Non Communiqué
(Hermans) W.F. Hermans, Horror Coeli en andere gedichten. S.l.n., (1945). In-4°.

Typoscript (carbon papier). 26 pp., waarvan 23 bedrukt.

Met handgeschreven opdracht in zwarte inkt op laatste blanco blad: 'Voor Hans Premsela/ omdat hersenschimmen zonder rook/ niets hebben waar zich in te kleden,/ en sterven zonder vereeuwigd te zijn./ Wim/ 19 Maart 1945'.

Twee gedichten met kleine correctie in pen. Dit exemplaar bevat 17 gedichten, waarvan een, 'In de bedstee', ongepubliceerd bleef.

Van dit debuut werden volgens volgens de bibliografen (Janssen- Van Stek) tussen de 5 à 10 exemplaren vervaardigd. Tot op heden zijn er drie exemplaren bekend.

Behalve dit ex., is er dat van de dichter Adriaan Morriën (Antiquariaat Schuhmacher, Amsterdam, cat. 241, nr. 110) en dat met opdracht aan Charles Timmer (catalogus 295, 1992, Burgersdijk & Niermans, nr. 1406). Al deze exemplaren zijn ook nog eens onderling verschillend (bevatten bv. een verschillend aantal gedichten).

Orig. zwart papieren omslag met daarop gekleefd een vel geschept papier met titel (getypt).

Bijgevoegd: Horror Coeli en andere gedichten. (Amsterdam), De Ceder (J.M. Meulenhoff), (1946). In-8°. 84 gen.pp. Met handgeschreven opdracht in inkt op Franse titel: 'Voor Charles/ van Wim/ 22 Aug. 1946'.

Ingenaaid onder orig. omslag, wikkel gescheurd langs voorste kneep.

En: Willem Frederik Hermans terug in Amsterdam. Plaket gedrukt in 100 ex. naar aanleiding van de gelijknamige expo in 2001. Orig. kaftje.

Samen in linnen doos.