Lot n° 42

Estimation :

[TOTTI (Pompilio)]. Afbeeldinge van 't nieu Romen. Waer in vertoont zijn de kerken, h. lichamen, reliquien, indulgentien, kloosters, hospitalien, oratorien, compagnien van wereltlijke persoonen, collegien, paleisen, gebouwen, architecturen, schilderien, gesnedene beelden, bibliotheken, studeerplaetsen, hoven, fonteinen ende vlekken, soo binnen als buiten Romen, paleisen, cardinalen ende princen, die de selfde verciert hebben, en andere seer aenmerkelijke dingen. Den schilderen, beeldhouweren, bouwmeesteren, en andere liefhebberen ten dienste, verrijkt met 82 kopere platen. Amsterdam, Jacob van Meurs, 1661, fort petit in-12, [40 dont titre-frontispice et titre]-792 p., 82 figures h. t. (une déchirée et détachée sans manque entre les pp. 220 et 221). Par l’usage et à cause de l’épaisseur du livre (+/- 6 cm) dos incurvé. Bien complet. Pompilio Totti (1591-1639) est libraire, graveur et marchand d'estampes. Il travaille dès 1611-1612 à Rome chez le libraire Giovanni Martinelli. Établi à son compte dès 1619. Érudit et auteur notamment d'un guide sur Rome et ses antiquités. Décédé à Rome en août 1639.