L. Annaei Senecae & Pub. Syri
Mimi forsan & aliorum selectae sententiae Cum annotationibus
Erasmi & Greaca versione Jos. Scaligeri; Quas Cum consensu Ampl.
Fac. Philos. Notis illustratas Sub praesidio viri amplissimi Mag. Fabian
Toerner Philos. Theoret. Prof. Req. & Ord.; Publice examini modestè submittit Emanuel Swedberg [Swedenborg] [Resp.]... d. I Junii MDCCIX.
Upsaliae, Ex. Officina Werneriana, 1709. In-12, (4) ff., 62 pp., rogné court, demi-veau brun à coins, dos à nerfs orné.
HYDE n°4. Second texte publié de Swedenborg. Il couronne la thèse soutenue à la fin de ses études à Upsala.