Lot n° 32

ETIENNE MARTIN (1913-1995)

Estimation :

La Mandoline, 1962 Bronze Signé et numéroté 88.9 x 26 x 12.7 cm. Catalogue: Michel Ragon, Etienne-Martin, Bruxelles, 1970, cat. no. 101, pp. 74 & 106, illustration La Mandoline, 1962 Bronze Signed et numbered 88.9 x 26 x 12.7 cm. Bibbliography: Michel Ragon, Etienne-Martin, Bruxelles, 1970, cat. no. 101, pp. 74 & 106, illustration