Lot n° 36

VARGAS (François)

Estimation :

Francisci Vargas, Catholica maiestatis rervm statvs a consiliis, & eiusdem apud sanctiss. D. N. Pivm IIII oratoris, De Episcoporum iurisdictione, et pontificis max. auctoritate responsvm. Romæ, Apud Paulum Manutium Aldi [Rome, Paul Manuce], 1563. In-8° (145 x 197 mm), demi-basane, dos lisse orné (reliure du XIXe s.). 88 ff., signés A-Y4. Accident restauré avec manque au coin de pied de la page de titre; quelques rousseurs ou ff. roussis. Brunet, V, 1088-1089; Renouard, Annales de l' imprimerie des Alde, 1825, II, 30.