R. P. D. Lvd. Gomes Episcopi Sarnen. Sacri Palatii Apostolici Avditoris, vtriusque Signaturæ Referendarii, Sacræque Poenitentiariæ Apostolicæ Regentis, Commentaria in Regulas Cancellariæ Iudiciales [...]. Paris, Apud Odoënum Paruum, 1547. In-12, veau, double filet doré encadrant les plats, large motif doré au centre, dos à nerfs orné, tranches dorées (reliure de l'époque). Exemplaire réglé. Motif doré au centre des plats portant la devise: «Inter rosa populus crescat in hora» De la bibliothèque Henry Chandon de Briailles, avec ex-libris. Reliure restaurée; titre sali; rousseurs