Lot n° 9

Aristoteles.

Résultat :
Estimation :

Index rervm omnivm. Quae in Aristotelis operibus continentur, absolutissimus. In quem tota illius varia ac admiraabilis doctrina, que sparsim ac diffusè suis in voluminibus tractatur, contracta fuit, ac ordine alphabetico per locos diges communesta. Adiecimus praeterea librorum omnium repertorium. Venise, Niccolo Moretti 1585. cl. 8°. [432] ff. avec marque d'imprimeur gravée sur bois sur le titre. Prgt. d. (bruni, abîmé et frotté, quelques manques de référence). Registre des oeuvres d'Aristote paru à Lyon en 1561. - Titre avec mention de l'époque. Bon exemplaire propre.