Lot n° 116

Estimation :

[ABBATIA (Antonius de)]. Magni philosophorum arcani revelator : quo Hermetis discipuli, magnique scrutatores operis omnia ad suum laborem necessaria, clarissimè explicata invenient. Tractatus contentos proxima indicat pagina. Coloniae Allobrogum (Genève), Smuel de Tournes, 1688. In-12 de [2]-490-[10] pp. Broché, couv. d'attente. Portrait médaillon d'Hermès Trismégite au titre. Une planche d'instruments gravée sur cuivre h.-t. Lég. rousseurs éparses. Bon exemplaire de ce très rare ouvrage d'alchimie. (Ferguson, J. Bib. chemica, v. 2, p. 62; Duveen, D. Bib. alchem. et chem., p. 379.) -- 200 / 300 €