Lot n° 29

Estimation :

Seste Deel van de Nieuwe Atlas, oft Toonneel des Aerdrijcx, uytgegeven door Joan Blaeu. [Novus atlas Sinensis]. Amsterdam, Joan Blaeu, (1656). ?In-folio (53 x 36), vol ivoor velum met een goude versiering van de uitgever, snede verguld. Gegraveerd titelpagina en volledig met 17 kaarten op dubbelbladzijden, het geheel gehoogd met waterverf geschilderd. Origineel uitgave in het Nederlands uit een atlas gewijd aan China en Japan, gemaakt door Martino Martini (1614 - 1661), Italiaanse jezuïetpriester, die ook een aardrijkskundig en kartograaf was. Geschaafd en beschadigd bockband (belangrijke reparaties op de rug), enige roestvlekken, maar een heel schoon exemplaar. In-folio (53 x 36), plein vélin ivoire orné du décor doré de l’éditeur, tranches dorées. Page de titre gravée et bien complet des 17 cartes en double pages, l’ensemble rehaussé à l’aquarelle. ?Édition originale en néerlandais de cet atlas consacré à la Chine et au Japon, composé par Martino Martini (1614 - 1661), prêtre jésuite italien, géographe et cartographe. ?Reliure frottée et abîmée (importante réparation au dos), quelques rousseurs, sinon bel exemplaire.