Lot n° 25

THOMA d'AQUINO Incipit officium sanctissimi corporis et sanguinis domini nostri Ieshu Xpi editum a venerabili fratre Incipit epistola fratris Helie magistri ordonis Predicatorum in miraculis factis in Tholosa et illis partibus factis in translatione beati Thome de Aquino Expliciunt miracula facta in Tholosa. Petit in-8; vélin postérieur. Traces de lacets. 98 ff. dont un blanc Ff. 37 40:42/43/46/51/57/59: en partie effacé au recto. Traces de mouillures F. 58 découpe. Expert : Jacques BENELLI Expert près de la Cour d'Appel de Paris. 244, rue Saint-Jacques - PARIS 75005 Tél. : + 33 (0)1 46 33 73 51 E-Mail: librairie.benelli@gmail.com